Oferta

Jak wybrać profesjonalny sprzęt na siłownie?

Marzenie o własnej siłowni to pierwszy krok do przekucia pasji w sukces. O powodzeniu całego przedsięwzięcia decyduje kilka kwestii. Istotne jest to, w jakim miejscu ją otworzysz, ale najważniejsze okazuje się jej wyposażenie. Profesjonalny sprzęt na siłownie pozwoli Ci nie tylko zaskoczyć klientów, ale także zapewnić im efektywny i w pełni bezpieczny trening. Sprawdź nasze wskazówki, jak odpowiednio podejść do kwestii urządzania klubu sportowego czy siłowni. Na co zwrócić uwagę i jakie urządzenia wybrać?

Dopasuj profesjonalny sprzęt na siłownię do rodzaju treningu

Zanim postawisz na konkretny sprzęt na siłownie, profesjonalny dobór wyposażenia do rodzaju treningu jest nieunikniony. 

Na początku drogi w urządzaniu nowej siłowni warto skupić się na dwóch podstawowych typach treningu. Są to:

  • Trening siłowy
  • Trening cardio.

Te dwa rodzaje treningów, w których skupia się wiele różnego typu ćwiczeń, to absolutna podstawa dla większości ludzi. Tym samym, jeśli zastanawiasz się, co będzie niezbędne dla klientów odwiedzających Twoją siłownię po raz pierwszy, będą to właśnie urządzenia skierowane na takie aktywności. 

Sprzęt na siłownie profesjonalny do treningu siłowego

W przypadku treningu siłowego lepiej pomyśleć z góry o szerokim zakresie urządzeń. To umożliwi Ci dotarcie do kilku grup klientów, niezależnie od ich potrzeb. Mogą być to np. profesjonalne maszyny stosowe

Oprócz tego każda siłownia z prawdziwego zdarzenia musi posiadać:

  • Hantle
  • Sztangi
  • Wolne ciężary
  • Ławki
  • Różnego rodzaju maszyny izotoniczne.

Jaki sprzęt na siłownię do treningu cardio?

Profesjonalny sprzęt na siłownie do treningu cardio powinien uwzględniać m.in. rowery stacjonarne i bieżnie. Oprócz tego warto wyposażyć się w steppery, orbitreki czy eliptyki. 

Przykładowo postaw na:

  • Orbitreki, czyli tzw. trenażery eliptyczne – są to urządzenia funkcjonalne stanowiące hybrydę stepperów i maszyn narciarskich. Pozwalają one ćwiczącym na wykonywanie ruchu kołowego w górę i w dół, co w niewielkim stopniu oddziałuje na stawy. 
  • Wioślarze – znakomite rozwiązanie do ćwiczenia nóg, ramion i pleców. Dzięki temu urządzeniu można trenować niemal całe ciało.
  • Bieżnie i rowery stacjonarne – najbardziej podstawowe, a tym bardziej profesjonalne elementy wyposażenia siłowni.

Profesjonalny sprzęt do siłowni od najlepszych producentów

Podczas sięgania po profesjonalny sprzęt na siłownie przede wszystkim należy zwrócić uwagę na markę wyposażenia. W głównej mierze skup się na tym, czy dany sprzęt jest przeznaczony do profesjonalnego użytkowania. Dlaczego? Sprawdzeni producenci dokładają większych starań do tego, aby ich urządzenia było wysokiej jakości. W ten sposób niemal pewne jest nie tylko pełne bezpieczeństwo, ale też wieloletnie użytkowanie bez znaczących usterek. 

W związku z tym, jakie firmy są polecane? W świecie sportu szczególnym uznaniem cieszą się maszyny OEMMEBI czy sprzęt TECHNOGYM lub LIFE FITNESS. Urządzenia pod logiem pierwszej marki znajdziesz w ofercie w formie nowych maszyn. Z kolei sprzęt od pozostałych producentów możesz zakupić jako maszyny regenerowane. To pozwoli Ci zaoszczędzić koszty, co jest kluczowe na początku biznesowej drogi. Jednocześnie nie zrezygnujesz z najlepszej jakości i nie narazisz się na ryzyko awarii. 

Jeśli dana marka stanowi podstawę wyposażenia znanych, popularnych klubów, możesz mieć niemal pewność, że też Twoja siłownia dzięki temu będzie również uznawana za profesjonalną.

Sprzęt na siłownie profesjonalny – serwis i naprawa kluczem przy wyborze?

Nie tylko odpowiedni sprzęt na siłownię, profesjonalny i pochodzący od znanego producenta to klucz od sukcesu. Liczy się również kwestia serwisowania i ewentualnej naprawy, które możesz uzyskać od ręki. Wprawdzie maszyny dostępne w ofercie przechodzą liczne testy, a te, które są sprzedawane jako używane, zostają zregenerowane do jak najlepszego poziomu użytkowania. Jednak zwłaszcza na początku przygody z prowadzeniem siłowni warto znać miejsce, do którego możesz zwrócić się o pomoc w razie awarii. Urządzenia mają także gwarancję, w ramach której możesz reklamować sprzęt. Ma to miejsce rzadko, ale daje pewne zabezpieczenie w razie obaw. Wszystkie te opcje idą w pakiecie z oferowanymi maszynami w Total Fitness Concept.

Top
Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!

Call Now