Oferta

Profesjonalne bieżnie do chodzenia i biegania – jak wybrać najlepszą?

Bez wątpienia najpopularniejszym urządzeniem do treningu cardio jest bieżnia. Profesjonalna maszyna z powodzeniem sprawdzi się zarówno na w pełni wyposażonej siłowni publicznej, jak i w przypadku domowej siłowni, stawiającej na wysoką jakość i komfort trenowania. Jak wybrać najlepszą bieżnię? Mamy dla Ciebie kluczowe wskazówki, które sprawią, że dobór tak ważnego, a zarazem efektywnego urządzenia pójdzie jak z płatka!

Bieżnia na każdą porę roku

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się udać na siłownię, czy też wolisz trening domowy, profesjonalne bieżnie do biegania sprawdzą się przez cały rok. Dostarczanie ruchu jest zrozumiałe i naturalne, zwłaszcza w okresie zimy. Wówczas aura nie sprzyja bieganiu, chociażby ze względu na ryzyko przemarznięcia i zachorowania. A może po prostu aktywność na świeżym powietrzu zimą Ci nie sprzyja? Lub nie lubisz biegać, gdy na dworze jest zbyt zimno. W takich sytuacjach profesjonalna bieżnia to absolutnie niezbędny sprzęt. 

Maszyna ta zapewni Ci bezpieczny, efektywny i w pełni przyjemny trening. A przy tym nie zaprzepaścisz miesięcy wyrzeczeń i systematyczności, na którą stawiasz na co dzień. Pozwoli Ci to rozwijać efekty aż do kolejnego sezonu, zamiast zaczynać wiosną wszystko od nowa. 

Bieżnia profesjonalna do klubu i na domową siłownię

Bieżnie profesjonalne wchodzą w skład urządzeń gwarantujących doskonały trening cardio w dowolnie wybranym miejscu. Właśnie dlatego coraz więcej osób wybiera je jako podstawowe urządzenie w domu. Dzisiaj bieżnia nie jest już sprzętem zarezerwowanym tylko dla profesjonalistów w świecie sportu. Dostępne modele na rynku idealnie sprawdzają się też u aktywnych, którzy chcą wyposażyć w nią swoją prywatną siłownię. 

Bieżnie oczywiście można podzielić na różne rodzaje, między innymi pod względem zaawansowania i funkcji. Te bardziej zaawansowane sprawdzą się w klubach sportowych i siłowniach na mieście. Jeśli więc chcesz takową otworzyć lub zmienić wyposażenie na nowe, bieżnia profesjonalna powinna być numerem jeden na Twojej liście. 

Dobrze jest od razu postawić na urządzenia, które umożliwią ćwiczącym najlepsze efekty. Z pewnością nie kupuj dowolnego sprzętu, tylko wybierz urządzenia sprawdzone, pochodzące od najlepszych producentów. Tu warto postawić na profesjonalne urządzenia cardio.

Profesjonalne bieżnie, czyli jakie? Sprawdź parametry

Zdecydowanie się na bieżnię elektryczną to strzał w dziesiątkę. W zasadzie jest to urządzenie, które najlepiej opisuje to, co chcielibyśmy zawrzeć w określeniu profesjonalne bieżnie do siłowni. Ten sprzęt sportowy pozwala przede wszystkim na zachowanie właściwej sylwetki i formy, a jego obsługa jest wręcz intuicyjna. Ten niewątpliwy atut sprawia, że profesjonalne bieżnie wcale nie są urządzeniami przeznaczonymi wyłącznie dla zaawansowanych osób ćwiczących. Wręcz przeciwnie. Takie bieżnie stanowią doskonały punkt wejścia na salę treningową również dla osób, które dotąd jeszcze nie doświadczyły trenowania na siłowni.

Parametry profesjonalnej bieżni

Przeglądając rozmaite urządzenia do siłowni, a zwłaszcza bieżnie, należy spojrzeć na wiele parametrów. Zwróć uwagę na:

  • Prędkość – warto zaopatrzyć się w urządzenie gwarantujące możliwość dopasowania prędkości do oczekiwań ćwiczących. Niektórzy, w szczególnie początkujący, preferują urządzenia pozwalające na lekki trucht np. 5-6 km/h. Dla zaprawionych w boju trenujących mogą być już potrzebne wyższe prędkości. Choć tu z zasady urządzenia gwarantujące prędkość do 20 km/h będą raczej wystarczające.
  • Moc silnika – ten czynnik profesjonalne bieżnie do siłowni mają powiązany z prędkością. Słabsze urządzenia nie umożliwia poruszania się ze zbyt dużą prędkością.
  • Wymiary pasa – długość i szerokość pasa jest związana z wygodą i bezpieczeństwem użytkowania. Powierzchnia biegowa może być uznana za całkiem sporą już przy przekroczeniu 1,5 m.
  • Waga trenującego – każde urządzenie ma maksymalny limit wagi osoby trenującej, dla której użytkowanie będzie bezpieczne. Zwykle zamyka się to w granicy 165/180 kg.
  • Wyposażenie – bieżnia profesjonalna powinna być wyposażona m.in. w wyświetlacz. Ważne są też różnego rodzaju wygodne udogodnienia pozwalające np. na podłączenie słuchawek czy regulowanie kąta nachylenia, a także podręczne uchwyty, chociażby na bidon.
  • Funkcje – profesjonalne bieżnie do biegania powinny umożliwiać korzystanie z przydatnych funkcji uatrakcyjniających trenowanie. Z zasady trening na bieżni jest raczej nastawiony na długotrwałe bieganie. To z pewnością będzie przyjemniejsze, jeśli będzie można jednocześnie połączyć bieżnię z Wi-Fi czy Bluetoothem.
Top
Vehicle added!
The vehicle is already in the wishlist!

Call Now